tarim fuari aciliyor - test

 GÖLLER BÖLGESİ TARIM FUARI

Detay Fuarcılık Ltd. Şti olarak 2005 yılında, Isparta Ticaret Borsası öncülüğünde yabancı olduğumuz bir sektörde çalışmaya karar verdik. Bu çalışmamız için göller bölgesinin merkezinde yer alan güller diyarı Ispartayı seçtik. Isparta bizim için; tescilli olan elması, üretimde ön sırada olan kirazı ve diğer üretimleriyle yeniliklere açık potansiyel bir bölgeydi. Bölgede tarımla uğraşan çiftçi ve bu çiftçiye hizmet veren firmaların bir ayara gelerek karşılıklı işbirliği yapmaları hedefimizdi.

 

Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı olarak adlandırdığımız fuarımız; Isparta Ticaret Borsası öncülüğünde, Isparta Valiliği, S.D. Üniversitesi, Isparta Tarım il Müdürlüğü ve İlçe teşkilatları işbirliğiyle tam 15 senedir bu amaca hizmet için çalışmaktadır. Tüm tarım gönüllülerini bir araya getiren fuar bölgede beklenen bir organizasyon olmanın haklı gurunu yaşamaktadır. Fuarda Gübre, Fide ve Fidan üreticileri, Tarım aletleri firmaları, Traktör firmaları Damla sulama sistemleri üretici ve satıcıları, Tarım ilaçları, Danışmanlık & Sertifika firmaları, Toprak ve tarımsal analiz laboratuvarları, Meyvecilik, Ambalaj ve paketleme, Soğuk hava depoları, Hayvancılık, Süt sağma makineleri, Bankalar  ve Tarımsal yayıncılık konusunda faaliyette bulunan sektöründe öncü firmalar yer almaktadır.

 

Bölgenin en büyük tarım organizasyonu olan fuarımız artık sadece Isparta değil, Burdur, Antalya, Afyon,  Denizli, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Konya, bölgelerinden gelen çiftçilerimiz  içinde önemli bir buluşma noktası olmaya başlamıştır. bu nedenle 2005 tarihinde S.D.Kongre merkezinin sadece bir salonunda yer alan fuarımız 17.ci Senesinde Gökkubbe fuar merkezinde 95’e yakın firma ve 42.000 ziyaretçi katılımı ile çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

 

Isparta Ticaret borsamızın desteğiyle, fuara gelen ziyaretçi kitlesinin daha profesyonel ziyaretçiler olması için; ticaret odaları, meslek odaları, iş adamı dernekleri, resmi kurumlar, il protokolü vb. gibi kanallardan ulaşarak fuarı ziyaret etmeleri sağlanıp fuarın daha iyi noktalara gelmesi sağlanmaya çalışılmaktadır.10-13 Kasım 2022 tarihlerinde Gökkübbe fuar alanında 16.cısını Gerçekleştirecek olduğumuz Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarımızda tarım gönüllülerini bir kez daha ağırlayacağız.

Başarıyı bir çıta daha üste taşımak için çalışmalarımız devam etmektedir.

…….OLMAZSA OLMAZ TARIM İÇİN…….

( Detaylı bilgi için Tıklayın )